لوور دوکی

یکی از ابزاری که در نمای ساختمان اجرا می شود و شکل زیبایی هم به نما می دهد، لوور دوکی است که در ساختمان های بلند و کوتاه هم استفاده می شود. استفاده از لوور دوکی در نما علاوه بر زیبایی، جهت کنترل جریان عبوری هوا و به عنوان سایه بان در مقابل نور خورشید هم استفاده می شود. با کنترل نور خورشید توسط لوور دوکی، می توان به کاهش هزینه سیستم سرمایشی و گرمایشی کمک شایانی کرد. اجزای تشکیل دهنده ی لوور دوکی، شامل پروفیل های عمودی یا افقی است که روی نما قرار می گیرند و روی این پروفیل ها، تعدادی پایه قرار می گیرد. یک گیره روی پایه ها قرار دارد که قابلیت تنظیم درجه توسط دندانه های روی گیره و پایه را دارد. سپس پره های دوکی شکل روی گیره پیچ می شود. تنظیم زاویه ی پره ها به شکل قرارگیری گیره به داخل پایه بستگی دارد. جنس گیره، پایه، پروفیل ها و پره ها از جنس پروفیل آلومینیوم می باشد. شکل پره های لوور دوکی به شکل بیضی ای است که دو سر قطر بزرگ آن کمی نوک تیز می شود. لوور دوکی هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی روی نمای ساختمان قرار می گیرد. سطح لوور دوکی را با رنگ های الکترواستاتیک یا آنادایز پوشش می دهند.

کاربرد

کاربرد لوور دوکی روی نمای ساختمان ها می باشد. لوور دوکی روی نمای ساختمان عمدتا وظیفه ی تنظیم نور ورودی به داخل ساختمان است. محدودیتی در ابعاد و اندازه های لوور دوکی وجود ندارد و بعضا روی تمام نمای ساختمان ها را می توانند پوشش دهند.

نصب

لوور دوکی به دو صورت ثابت و متحرک قابل نصب می باشد. برای نصب لوور دوکی، ابتدا پروفیل های پایه روی نمای ساختمان نصب می شود. سپس پایه ی پره ها، بسته به عرض پره ی لوور، با فواصل معینی از یکدیگر روی پروفیل پایه نصب می شود. با توجه به زاویه طراحی شده پره لوور، گیره ها که دارای دندانه های خارجی است در داخل دندانه های پایه قرار می گیرند. پرهای لوور در داخل دهانه ی گیره قرار می گیرد و با پرچ یا اتصال مخصوص، پره به روی گیره ثابت می شود.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ پایه پروفیل آلومینیوم متغیر ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۲ گیره پروفیل آلومینیوم 1 ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۳ پره پروفیل آلومینیوم ۲ ثابت/متحرک رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ در عرض های ۸۰،۱۵۰ و ۲۰۰mm
فهرست
Call Now Button