تبدیل و پلنیوم باکس

دریچه خطی اسلوت یکی از دریچه های پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی است و از نظر دکوراتیو مورد تایید بسیاری از مهندسان و معماران می باشد. از آن جایی که دریچه خطی اسلوت به علت شکل قرار گیری پره ها از قاعده پرتاب خطی هوا پیروی می کند، می بایست هوای تهویه شده به صورت یکنواخت از طول دریچه عبور کند. به همین علت از پلنیوم باکس در قسمت پشت دریچه اسلوت استفاده می شود. پلنیوم باکس وظیفه ی توزیع هوای یکنواخت در طول دریچه اسلوت را به خوبی انجام می دهد و توسط چند پیچ به همراه یک نوار هوابند به پشت دریچه اسلوت متصل می شود و این مجموعه در بالای سقف قرار می گیرد. در طول پلنیوم باکس طوقه هایی تعبیه شده است که کانال فلکسیبل به آن متصل می شود. هوای تهویه شده و عبوری از کانال اصلی، به وسیله ی کانال فلکسیبل که به طوقه متصل است انتقال و توسط دریچه اسلوت در محیط جاری می شود و حد اقل ابعاد آن به قطر طوقه ها بستگی دارند. جهت دریچه های توزیع هوای چهارگوش که انتقال هوا توسط کانال فلکسیبل باشد، از پلنیوم باکس به عنوان تبدیل کانال فلکسیبل به پشت دریچه چهارگوش استفاده می شود و فیلتر هم برای عمل فیلتراسیون هوای عبوری در داخل این باکس ها قرار می گیرد. جنس پلنیوم باکس از ورق گالوانیزه است. برای حفظ دمای هوای تهویه و عبوری و همچنین جلوگیری از تقطیر رطوبت هوا می توان فضای بیرونی یا داخلی پلنیوم را توسط عایق الاستومری، پلی اورتان و فوم معمولی پوشش داد. اگر داخل پلنیوم از عایق الاستومری استفاده شود باید توجه داشت روی این عایق بهتر است یک روکش آلومینیومی قرار گیرد. زیرا ترکیبات عایق الاستومری از مواد شیمیایی تشکیل شده است و در مجاورت هوا امکان دارد این مواد شیمیایی به داخل محیط وارد شود. پلنیوم باکس برای انواع اسلوت ها با فریم معمولی و مخفی قابل استفاده می باشد.

کاربرد

جهت توزیع هوای یکنواخت به محیط از دریچه اسلوت و همچنین افزایش فشار استاتیک پشت دریچه اسلوت

نصب

برای نصب پلنیوم باکس می توان با استفاده از روش تعلیق، توسط چند بست و گیره پلنیوم را مهار و یا لبه ی پلنیوم که بر روی قوطی سقف قرار دارد را با چند عدد پیچ سر جای خود محکم کرد.

اطلاعات فنی

سایز طوقه(Diameter) ۱-اسلوت ۲-اسلوت
اتفاع پلنیوم بدون گلویی(inch) عرض(inch) عرض گلویی(inch) ارتفاع گلویی(inch) ارتفاع پلنیوم بدون گلویی(inch) عرض(inch) عرض گلویی(inch) ارتفاع گلویی(inch)
۴ ۵ ۴.۳ ۲.۳ ۲.۲ ۵ ۲.۹ ۳.۹ ۲.۲
۵ ۶ ۴.۳ ۲.۳ ۲.۲ ۶ ۵.۹ ۳.۹ ۲.۲
۶ ۷ ۴.۳ ۲.۳ ۲.۲ ۷ ۵.۹ ۳.۹ ۲.۲
۷ ۹ ۵.۹ ۳.۹ ۲.۲
۸ ۱۱ ۵.۹ ۳.۹ ۲.۲
۹
سایز طوقه(Diameter) ۳-اسلوت ۴-اسلوت
اتفاع پلنیوم بدون گلویی(inch) عرض(inch) عرض گلویی(inch) ارتفاع گلویی(inch) اتفاع پلنیوم بدون گلویی(inch) عرض(inch) عرض گلویی(inch) ارتفاع گلویی(inch)
۴
۵
۶ ۷ ۷.۴ ۵.۵ ۲.۲ ۹ ۹ ۷ ۲.۲
۷ ۹ ۷.۴ ۵.۵ ۲.۲ ۹ ۹ ۷ ۲.۲
۸ ۱۱ ۷.۴ ۵.۵ ۲.۲ ۱۱ ۹ ۷ ۲.۲
۹ ۱۳ ۷.۴ ۵.۵ ۲.۲ ۱۳ ۹ ۷ ۲.۲
فهرست
Call Now Button