جت دیفیوزر

جت دیفیوزر (دریچه کروی) یا دریچه جت اسپوت در دسته بندی و زیر مجموعه ی دریچه های پرتاب بلند قرار می گیرد و در مکان های بزرگ با ارتفاع سقف بلند که خطوط اصلی کانال هوا و دهانه های انشعاب خروجی آن در ارتفاعی بالاتر از حد استاندارد نصب شده و یا طول پرتاب هوای بالایی نیاز باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در مواردی که محل خروجی هوا از مسیر عادی داکت کشی بالاتر باشد از این دریچه استفاده می شود. دلیل کاربرد جت دیفیوزر در چنین مکان هایی به ساختار و ویژگی های جت دیفیوزر که می تواند هوا را با سرعت و شتاب بالایی بدون افت فشار محسوس تا مسافت های طولانی پرتاب کند برمی گردد. علاوه بر آن به دلیل امکان جهت دهی پیوسته به جریان هوا و پوشش ۳۰ درجه ای خروجی هوا از محور مرکزی خروجی جت دیفیوزر و ترکیب آن با سرعت بالای هوا، راندمان بالای تهویه مطبوع و گردش هوا را فراهم می سازد. به بیان دیگر جت دیفیوزر ها توانایی جهت دهی ۶۰ درجه ای به جریان خروجی هوا در یک خط راستا را دارند. از دیگر قابلیت ها و مزایای استفاده از جت دیفیوزر ها می توان به قابلیت هوا دهی تا ۱۲۰۰ فوت در دقیقه، پخش هوا به صورت متمرکز، نصب به صورت یک تا چهار المان در داخل باکس و مخفی بودن جای پیچ های نصب نام برد. رنگ پیش فرض تولیدی این محصول سفید است ولی امکان اجرای رنگ آمیزی در رنگ های مختلف طبق رنگ دیوار محل نصب و سفارش گذاری مشتری نیز وجود دارد.

کاربرد

به دلیل طول برد زیاد و سطح صدایی پایین، بیشترین موارد استفاده از دریچه های جت دیفیوزر در سالن های نمایشگاهی، ورزشی، کارخانجات، فروشگاهها ، تالارها و سالن های فرودگاهی، سوله ها و … می باشد. همین خاصیت برد بالا باعث می شود تعداد و طول انشعابات کانال به طور محسوسی کاهش پیدا کند که در مکان هایی با محدودت فضا جهت تعبیه دریچه هوا مواجه هستند نیز مفید باشد. همچنین محدودیتی در نصب روی دیوار یا سقف و نصب روی انشعابات گرد یا چهار گوش را ندارد. در صورتی که بنا بر طراحی دکوراتیو و معماری مکان ها نیاز به نصب جت دیفیوزر باشد، می توان از این دریچه ها برای سرعت ها و ارتفاعات کم نیز استفاده کرد. در مکان هایی با متراژ و ارتفاع زیاد مانند استادیوم ها و تالار ها و در صورتی که محل نصب جت دیفیوزر ها روی دیوار باشد، اگر هوای وزشی با هوای محل هم دما باشد جهت جت دیفیوزر بصورت افقی تنظیم می شود، اگر هوای وزشی سردتر از هوای محل باشد (تابستان) جهت جت دیفیوزر به سمت بالا تنظیم می شود و اگر هوای وزشی گرم تر از هوای محل باشد (زمستان) جهت جت دیفیوزر به سمت پایین تنظیم می شود. این ساختار جهت دهی به جریان هوا باعث ترکیب بهتر هوا و بالا رفتن راندمان سیستم تهویه می شود.

نصب

جت دیفیوزر ها قابلیت نصب روی دیوار یا سقف و بر روی کانال های گرد و یا چهارگوش را دارند. در صورتی که جت دیفیوزر به صورت دیواری نصب گردد، با تغییر مسیرِ کُره‌ی جت دیفیوزر به سمت بالا یا پایین، در فصول مختلف(فصل سرد و گرم) می‌توان راندمان سیستم تهویه مطبوع را بالا برد. نصب جت دیفیوزر به دو صورت پیچ یا پرچ به کانال هوا یا پیچ کردن به دیوار انجام می شود. به دلیل وجود قاب جلویی در صورت پیچ کردن جت دیفیوزر به دیوار، جای پیچ در رخ دریچه نمایان نمی شود. همچنین می توان از جت دیفیوزرها در باکس های ۱ الی ۴ المانه در کنار هم بهره برد.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب گرده آلومینیوم ۱.۲۵ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۲ پره گرده آلومینیوم ۱.۲۵ متحرک رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -

اطلاعات طراحی

طول پرتاب و افت فشار
V(l/s) ۲۰ ۲۸ ۴۲ ۷۰ ۱۱۱ ۱۶۷ ۲۲۲ ۲۷۸ ۳۴۷ ۴۱۶
ابعاد
X(m) X(m) X(m) X(m) X(m) X(m) X(m) X(m) X(m) X(m)
ΔPt(Pa) ΔPt(Pa) ΔPt(Pa) ΔPt(Pa) ΔPt(Pa) ΔPt(Pa) ΔPt(Pa) ΔPt(Pa) ΔPt(Pa) ΔPt(Pa)
۱۰۰ ۸ ۱۱
۵۰ ۱۰۰
۱۲۵ ۶ ۹ ۱۱
۲۵ ۵۰ ۱۰۰
۱۶۰ ۵ ۶ ۹ ۱۲
۱۰ ۲۰ ۴۰ ۱۰۰
۲۰۰ ۵ ۷ ۹ ۱۸
۱۰ ۱۵ ۴۰ ۱۰۰
۲۵۰ ۵ ۷ ۱۵ ۲۲
۵ ۱۵ ۴۰ ۹۰
۳۱۵ ۵ ۱۱ ۱۷ ۲۳ ۲۸
۵ ۱۵ ۳۰ ۶۰ ۹۰
۴۰۰ ۸ ۱۳ ۱۸ ۲۳ ۲۸ ۳۲
۵ ۱۰ ۱۵ ۲۵ ۴۰ ۶۰
فهرست
Call Now Button