دریچه برگشت پره Z

از دریچه برگشت Z به طور ویژه در مواردی که نیاز به برگشت و یا اگزاست (خروج) هوا باشد مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل نام گذاری این مدل از دریچه ها به شکل خاص Z مانند پره ها بر می گردد و چیدمان خاص قرار گیری پره ها موجب می شود علاوه بر گذر هوا، دید به پشت دریچه وجود نداشته باشد. از مزایای این مدل دریچه می توان به افت فشار کم و مناسب این دریچه، عدم وجود دید به داخل کانال یا سمت دیگر دریچه، قابلیت نصب آسان، عدم نفوذ قطرات آب در صورت پاشش روی سطح دریچه و استحکام بالا اشاره کرد. بیشینه و کمینه ی ابعاد ساخت این دریچه به ترتیب ۷۰ در ۷۰ سانتی متر و ۱۰ در ۱۰ سانتی متر می باشد. این دریچه ها تا عرض ۷۰ سانتی متر با پره یکپارچه ساخته می شوند و در صورتی که عرض (ضلع موازی پره ها) بیشتر از ۷۰ سانتی متر باشد با استفاده از اضافه کردن ستون های تقویت کننده در وسط پره ها مقاوت آن افزایش می یابد. جنس این دریچه ها از پروفیل مرغوب آلومینیوم و رنگ پیش فرض تولیدی این محصول رنگ پودری الکترواستاتیک سفید است ولی امکان اجرای رنگ آمیزی در رنگ های مختلف و همچنین پوشش طرح چوب برای این دریچه ها طبق نظر و سفارش گذاری مشتری نیز وجود دارد. لازم به ذکر است امکان ارائه دریچه به صورت اسید شویی شده و بدون هیچ گونه پوشش رنگی به مشتری میسر است.

کاربرد

عمده کاربرد این دریچه در اتاق های هواساز، اتاقک های آسانسور، پارکینگ ها، سالن های ورزشی، اتاق های موتورخانه ها و برای هوارسانی به اتاق هایی که در آن دستگاه هایی مانند ژنراتور و موتور دیزل قرار دارد است. با توجه به شکل خاص پره ها این دریچه دارای استحکام و مقاومت مکانیکی بالایی در مقابل ضربات و نیرو های وارده دارد لذا استفاده از این دریچه در محل هایی که ارتفاع دریچه نسبت به سطح زمین پایین و رفت و آمد اطراف دریچه بالا باشد و امکان برخورد افراد و اجسام با دریچه وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این استحکام بالا به ساخت یکپارچه این دریچه ها در عرض های بلند بدون نیاز به چند تکه کردن پره کمک شایانی می کند. در صورتی که نیاز به هوارسانی بین دو محیط در ابعاد بسیار بزرگ باشد و عمق کافی در محل نصب دریچه وجود داشته باشد استفاده از لوور هوارسان پیشنهاد می گردد.

نصب

نصب این دریچه ها به وسیله ی پیچ کردن دریچه به قاب چوبی نصب شده بر لبه کانال صورت می پذیرد. از آنجا که هدف از نصب این دریچه ها مکش هوا می باشد و معمولا بر لبه کانال و بر قاب چوبی نصب می شوند، لذا بر روی انواع دیوار از قبیل گچ ، سیمان ، آجر ،‌چوب و غیره قابل اجرا می باشد. بهتر است دریچه ها روی قاب چوبی یا فلزی نصب شوند. زیرا نصب دریچه روی گچ باعث می شود در طول زمان دریچه به درستی در جای خود قرار نگیرد. در صورت نصب دریچه ها روی سقف و دیوار های خشک مانند کناف سازه زیرساخت سقف باید دور تا دور بازشو کشیده شود و دریچه روی سازه پیچ شود. با توجه به کاربرد، دریچه های برگشت پره Z عموماً به همراه انواع توری به منظور جلوگیری از ورود پرندگان و حشرات به داخل ساختمان یا کانال سفارش گذاری می گردند. همچنین امکان نصب و تجهیز انواع دمپر پشت دریچه ای موازی، متقابل و موتوری اتوماتیک روی این دریچه وجود دارد.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب پروفیل آلومینیوم ۱ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۲ پره پروفیل آلومینیوم ۱ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۳ دمپر ورق گالوانیزه ۰.۵ متحرک - در صورت سفارش مشتری
پروفیل آلومینیوم ۰.۸ متحرک-موازی - در صورت سفارش مشتری

اطلاعات طراحی

حجم هوادهی در سرعت ۲.۵m/s
ارتفاع(mm) عرض(mm)
۹۷ ۱۴۷ ۱۹۷ ۲۹۷ ۳۹۷ ۴۹۷ ۵۹۷ ۷۹۷ ۹۹۷ ۱۱۹۷ ۱۳۹۷ ۱۵۹۷ ۱۷۹۷ ۱۹۹۷
l/s l/s l/s l/s l/s l/s l/s l/s l/s l/s
۹۷ ۱۵ ۲۵ ۳۵ ۵۰ ۷۰ ۸۵ ۱۰۵ ۱۳۵ ۱۷۰ ۲۰۵ ۲۴۰ ۲۷۵ ۳۱۰ ۳۴۵
۱۴۷ ۳۰ ۴۵ ۶۰ ۹۰ ۱۲۰ ۱۵۰ ۱۸۰ ۲۳۵ ۲۹۵ ۳۵۵ ۴۱۵ ۴۷۵ ۵۳۵ ۵۹۵
۱۹۷ ۴۰ ۶۰ ۸۵ ۱۲۵ ۱۷۰ ۲۱۰ ۲۵۰ ۳۳۵ ۴۲۰ ۵۰۵ ۵۹۰ ۶۷۵ ۷۶۰ ۸۴۵
۲۴۷ ۵۵ ۸۰ ۱۱۰ ۱۶۵ ۲۱۵ ۲۷۰ ۳۲۵ ۴۳۵ ۵۴۵ ۶۵۵ ۷۶۵ ۸۷۵ ۹۸۵ ۱۰۹۵
۲۹۷ ۶۵ ۱۰۰ ۱۳۰ ۲۰۰ ۲۶۵ ۳۳۵ ۴۰۰ ۵۳۵ ۶۷۰ ۸۰۵ ۹۴۰ ۱۰۷۵ ۱۲۱۰ ۱۳۴۵
۳۴۷ ۷۵ ۱۱۵ ۱۵۵ ۲۳۵ ۳۱۵ ۳۹۵ ۴۷۵ ۶۳۵ ۷۹۵ ۹۵۵ ۱۱۱۵ ۱۲۷۵ ۱۴۳۵ ۱۵۹۵
۳۹۷ ۹۰ ۱۳۵ ۱۸۰ ۲۷۵ ۳۶۵ ۴۶۰ ۵۵۰ ۷۳۵ ۹۲۰ ۱۱۰۵ ۱۲۹۰ ۱۴۷۵ ۱۶۶۰ ۱۸۴۰
۴۴۷ ۱۰۰ ۱۵۵ ۲۰۵ ۳۱۰ ۴۱۵ ۵۲۰ ۶۲۵ ۸۳۵ ۱۰۴۵ ۱۲۵۵ ۱۴۶۵ ۱۶۷۵ ۱۸۸۰ ۲۰۹۰
۴۹۷ ۱۱۵ ۱۷۰ ۲۳۰ ۳۵۰ ۴۶۵ ۵۸۵ ۷۰۰ ۹۳۵ ۱۱۷۰ ۱۴۰۵ ۱۶۴۰ ۱۸۷۰ ۲۱۰۵ ۲۳۴۰
۵۹۷ ۱۴۰ ۲۱۰ ۲۸۰ ۴۲۰ ۵۶۵ ۷۰۵ ۸۵۰ ۱۱۳۵ ۱۴۲۰ ۱۷۰۵ ۱۹۸۵ ۲۲۷۰ ۲۵۵۵ ۲۸۴۰
۷۹۷ ۱۸۵ ۲۸۵ ۳۸۰ ۵۷۰ ۷۶۵ ۹۵۵ ۱۱۵۰ ۱۵۳۰ ۱۹۱۵ ۲۳۰۰ ۲۶۸۵ ۳۰۷۰ ۳۴۵۵ ۳۸۴۰
۹۹۷ ۲۳۵ ۳۵۵ ۴۷۵ ۷۲۰ ۹۶۰ ۱۲۰۵ ۱۴۴۵ ۱۹۳۰ ۲۴۱۵ ۲۹۰۰ ۳۳۸۵ ۳۸۷۰ ۴۳۵۵ ۴۸۴۰
۱۱۹۷ ۲۸۵ ۴۳۰ ۵۷۵ ۸۷۰ ۱۱۶۰ ۱۴۵۰ ۱۷۴۵ ۲۳۳۰ ۲۹۱۵ ۳۵۰۰ ۴۰۸۵ ۴۶۶۵
۱۳۹۷ ۳۳۰ ۵۰۵ ۶۷۵ ۱۰۱۵ ۱۳۶۰ ۱۷۰۰ ۲۰۴۵ ۲۷۳۰ ۳۴۱۰ ۴۰۹۵ ۴۷۸۰
۱۵۹۷ ۳۸۰ ۵۷۵ ۷۷۵ ۱۱۶۵ ۱۵۵۵ ۱۹۵۰ ۲۳۴۰ ۳۱۲۵ ۳۹۱۰ ۴۶۹۵
۱۷۹۷ ۴۳۰ ۶۵۰ ۸۷۰ ۱۳۱۵ ۱۷۵۵ ۲۲۰۰ ۲۶۴۰ ۳۵۲۵ ۴۴۱۰ ۵۲۹۰
۱۹۹۷ ۴۷۵ ۷۲۵ ۹۷۰ ۱۴۶۰ ۱۹۵۵ ۲۴۴۵ ۲۹۴۰ ۳۹۲۵ ۴۹۱۰ ۵۸۹۰
فهرست
Call Now Button