دریچه سبد تخم مرغی

دریچه سبد تخم مرغی که به دریچه های شطرنجی یا دریچه لانه زنبوری نیز معروف اند غالباً جهت استفاده بر روی ابتدای کانال های تخلیه هوا و در مواردی بر روی کانال های برگشت هوا مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع دریچه ها در دو مدل گرد و چهارگوش تولید می گردند. در هر دو مدل ذکر شده امکان جهت دهی ۴۵ درجه ای به پره ها علاوه بر حالت صفر درجه وجود دارد و بنا بر نیاز امکان انتخاب بین این دو جهت دهی ثابت وجود دارد. علاوه بر این قابلیت ساخت دریچه های سبد تخم مرغی در مدل های یک الی چهار طرفه در یک قاب میسر می باشد. این نوع دریچه به دلیل سطح مفید بالای دریچه نسبت به بقیه ی دریچه ها در مکان هایی که نیاز به سطح مفید بالا بنا بر مقتضیات می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. با این تفاوت که در حالت صفر درجه سطح مفید دریچه از حالت زاویه دار ۴۵ درجه بیشتر و به طبع افت فشار در حالت صفر درجه از حالت زاویه دار ۴۵ درجه کمتر می باشد. اما مزیت عدم دید به پشت دریچه در حالت صفر درجه نسبت به حالت ۴۵ درجه وجود ندارد. باید این نکته را در نظر داشت که ساخت دریچه های سبد تخم مرغی گرد فقط در سایز های استاندارد ۴، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۰ اینچ انجام می پذیرد اما محدودیتی در سایز بندی دریچه های سبد تخم مرغی چهار گوش وجود ندارد و می توان آن ها را در سایز های سفارشی تولید کرد. جنس این دریچه ها از ورق مرغوب آلومینیوم و رنگ پیش فرض تولیدی این محصول رنگ سفید است ولی امکان اجرای رنگ آمیزی در رنگ های مختلف طبق رنگ دیوار محل نصب و سفارش گذاری مشتری نیز وجود دارد.

دریچه سبد تخم مرغی

دریچه سبد تخم مرغی که به دریچه های شطرنجی یا دریچه لانه زنبوری نیز معروف اند غالباً جهت استفاده بر روی ابتدای کانال های تخلیه هوا و در مواردی بر روی کانال های برگشت هوا مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع دریچه ها در دو مدل گرد و چهارگوش تولید می گردند. در هر دو مدل ذکر شده امکان جهت دهی ۴۵ درجه ای به پره ها علاوه بر حالت صفر درجه وجود دارد و بنا بر نیاز امکان انتخاب بین این دو جهت دهی ثابت وجود دارد. علاوه بر این قابلیت ساخت دریچه های سبد تخم مرغی در مدل های یک الی چهار طرفه در یک قاب میسر می باشد. این نوع دریچه به دلیل سطح مفید بالای دریچه نسبت به بقیه ی دریچه ها در مکان هایی که نیاز به سطح مفید بالا بنا بر مقتضیات می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

با این تفاوت که در حالت صفر درجه سطح مفید دریچه از حالت زاویه دار ۴۵ درجه بیشتر و به طبع افت فشار در حالت صفر درجه از حالت زاویه دار ۴۵ درجه کمتر می باشد. اما مزیت عدم دید به پشت دریچه در حالت صفر درجه نسبت به حالت ۴۵ درجه وجود ندارد. باید این نکته را در نظر داشت که ساخت دریچه های سبد تخم مرغی گرد فقط در سایز های استاندارد ۴، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۰ اینچ انجام می پذیرد اما محدودیتی در سایز بندی دریچه های سبد تخم مرغی چهار گوش وجود ندارد و می توان آن ها را در سایز های سفارشی تولید کرد. جنس این دریچه ها از ورق مرغوب آلومینیوم و رنگ پیش فرض تولیدی این محصول رنگ سفید است ولی امکان اجرای رنگ آمیزی در رنگ های مختلف طبق رنگ دیوار محل نصب و سفارش گذاری مشتری نیز وجود دارد.

کاربرد

عمده ی کاربرد دریچه های سبد تخم مرغی در کانال های هوای برگشت یا کانال های هوای تخلیه ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی مانند خروجی هوای هود در نمای ساختمان ها می باشد، اما محدودیتی در استفاده از آن ها روی خروجی کانال های هوای رفت وجود ندارد و بسته به سلیقه ی مشتری یا نیاز طراحی می توان از آن ها بهره برد. این دریچه ها را می توان بر روی دیوار، سقف و یا پیشانی سقف کاذب و همچنین در داخل تایل آرمسترانگ نصب و استفاده کرد. این دریچه ها قابلیت تجهیز به وسیله ی انواع دمپر ها را دارا می باشند و در نتیجه در مکان هایی که نیاز به کنترل و تنظیم خروجی هوا را دارند مورد استفاده قرار می گیرند. ضمناً به دلیل اینکه افت فشار پایینی دارند می توانند در ارتفاعات خیلی بلند هم به کار رفته و مفید واقع شوند.

نصب

نصب این دریچه‌ها بوسیله پیچ کردن آن بر روی قاب چوبی نصب شده بر لبه کانال، انواع دیوار ها از قبیل گچی، سیمانی، آجر، سنگ و غیره صورت پذیرفته و قابل اجرا می‌باشد. اگر در تایل های آرمسترانگ مورد استفاده قرار گیرد به صورت وزنی روی تایل قرار گرفته و نصب آن انجام می پذیرد. در صورت استفاده از پلنیوم باکس در پشت دریچه سبد تخم مرغی چهار گوش، اتصال دریچه و باکس از قبل و در کارخانه انجام و آماده تحویل به مشتری می گردد. اما در صورت استفاده از پلنیوم باکس پشت دریچه سبد تخم مرغی گرد، اتصال به وسیله ی فنر هالوژنی معمولا انجام می شود.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب پروفیل آلومینیوم ۱ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۲ پره پروفیل آلومینیوم ۰.۷ متحرک رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۳ دمپر گالوانیزه ۰.۵ متحرک-موازی - در صورت سفارش مشتری
پروفیل آلومینیوم ۰.۸ متحرک-متقابل - در صورت سفارش مشتری

اطلاعات طراحی

ابعاد سرعت(FPM) ۳۰۰ ۴۰۰ ۵۰۰ ۶۰۰ ۷۰۰ ۸۰۰ ۹۰۰ ۱۰۰۰
فشار استاتیکی منفی(inch w.g.) ۰.۰۱۶ ۰.۰۲۸ ۰.۰۴۳ ۰.۰۵۹ ۰.۰۸۹ ۰.۱۰۸ ۰.۱۴ ۰.۱۶۲
سطح مفید(ft2) CFM CFM CFM CFM CFM CFM CFM CFM
NC NC NC NC NC NC NC NC
۱۲x۶ ۰.۰۴۰ ۱۲۱ ۱۶۲ ۲۰۲ ۲۴۳ ۲۸۳ ۲۳۳ ۳۶۳ ۴۰۵
۲۲ ۲۴ ۲۷ ۳۰ ۳۲ ۳۴ ۳۷ ۳۹
۱۲x۸ ۰.۵۴ ۱۶۲ ۲۱۶ ۲۷۰ ۳۲۴ ۳۸۰ ۴۳۵ ۴۸۵ ۵۴۰
۱۶x۶ ۲۲ ۲۴ ۲۶ ۲۸ ۳۱ ۳۴ ۳۷ ۳۸
۱۸x۶ ۰.۶۱ ۱۷۰ ۲۳۰ ۲۷۵ ۳۳۰ ۳۹۲ ۴۴۰ ۴۹۸ ۵۵۶
۲۱ ۲۳ ۲۵ ۲۷ ۳۰ ۳۳ ۳۵ ۳۷
۱۲x۱۰ ۰.۶۸ ۲۰۷ ۲۷۶ ۳۴۵ ۴۱۴ ۴۸۳ ۵۵۲ ۶۲۱ ۶۹۰
۲۰x۶ ۲۱ ۲۳ ۲۵ ۲۶ ۲۹ ۳۳ ۳۴ ۳۷
۱۲x۱۲ ۰.۸۱ ۲۴۳ ۳۲۴ ۴۰۵ ۴۸۶ ۵۶۷ ۶۴۹ ۷۲۹ ۸۷۳
۱۸x۸ ۲۱ ۲۲ ۲۴ ۲۶ ۲۹ ۳۲ ۳۴ ۳۶
۲۴x۶
۱۸x۱۰ ۱.۰۲ ۳۰۴ ۳۸۵ ۴۸۱ ۵۷۷ ۶۷۴ ۷۷۰ ۸۶۶ ۹۶۴
۳۰x۶ ۲۰ ۲۲ ۲۴ ۲۵ ۲۸ ۳۱ ۳۳ ۳۶
۱۶x۱۴ ۱.۲۶ ۳۶۱ ۴۸۳ ۶۰۳ ۷۲۳ ۸۴۴ ۸۶۵ ۱۰۸۶ ۱۲۰۹
۱۸x۱۲ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۴ ۲۶ ۲۹ ۳۲ ۳۴
۳۶x۶
۲۰x۱۲ ۱.۳۷ ۴۳۲ ۵۷۶ ۷۲۰ ۸۶۴ ۱۰۰۸ ۱۱۵۲ ۱۲۹۶ ۱۴۴۰
۲۴x۱۰ ۱۹ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۵ ۲۸ ۳۱ ۳۴
۲۴x۱۲ ۱.۶۸ ۴۸۶ ۶۴۸ ۸۱۰ ۹۷۲ ۱۱۳۴ ۱۲۹۶ ۱۴۵۸ ۱۶۲۰
۳۶x۸ ۲۱ ۲۱ ۲۱ ۲۳ ۲۵ ۲۸ ۳۱ ۳۳
۳۰x۱۰ ۱.۷۵ ۵۱۰ ۷۰۷ ۸۸۴ ۱۰۶۷ ۱۲۳۸ ۱۴۱۵ ۱۵۹۱ ۱۷۹۸
۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۴ ۲۷ ۳۰ ۳۳
۲۴x۱۴ ۱.۹۶ ۵۹۳ ۷۹۰ ۹۸۸ ۱۱۸۶ ۱۳۸۴ ۱۵۸۰ ۱۷۷۸ ۱۹۹۵
۱۸ ۱۸ ۲۰ ۲۲ ۲۴ ۲۷ ۳۰ ۳۲
۲۰x۱۸ ۲.۱۸ ۶۶۲ ۸۸۹ ۱۱۰۴ ۱۳۲۵ ۱۵۴۵ ۱۷۷۴ ۱۹۸۶ ۲۲۰۵
۳۰x۱۲ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۲ ۲۴ ۲۶ ۲۹ ۳۱
۳۶x۱۰
۳۶x۱۴ ۳.۰۵ ۸۳۹ ۱۱۱۹ ۱۴۰۰ ۱۶۸۰ ۱۹۵۹ ۲۲۴۱ ۲۵۲۰ ۲۷۹۹
۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۳ ۲۶ ۲۹ ۳۰
۲۴x۲۴ ۳.۴۸ ۹۷۵ ۱۳۰۰ ۱۶۲۵ ۱۹۵۰ ۲۲۸۰ ۲۶۰۰ ۲۹۳۳ ۳۲۹۰
۱۷ ۱۸ ۲۰ ۲۲ ۲۳ ۲۶ ۲۸ ۳۰
۳۶x۱۸ ۳.۹۸ ۱۱۵۵ ۱۵۵۶ ۱۹۳۰ ۲۳۱۹ ۲۷۰۵ ۳۰۸۹ ۳۴۸۰ ۳۸۶۱
۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۴ ۲۷ ۲۹
۳۰x۲۴ ۴.۳۲ ۱۲۵۵ ۱۶۷۴ ۲۰۹۵ ۲۵۱۱ ۲۹۳۰ ۳۳۴۸ ۳۷۶۷ ۴۱۸۵
۱۶ ۱۷ ۱۸ ۲۰ ۲۱ ۲۳ ۲۶ ۲۸
۳۶x۲۴ ۵.۱۶ ۱۵۰۷ ۲۰۱۰ ۲۵۱۱ ۳۰۱۳ ۳۵۱۵ ۴۰۲۰ ۴۵۱۹ ۵۰۲۲
۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۲ ۲۴ ۲۷
فهرست
Call Now Button