دریچه سقفی گرد

دریچه های سقفی گرد زیر مجموعه ی دریچه های سقفی محسوب می شوند که کاردبرد های گوناگون و وسیعی در خروجی سیستم های سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع دارند. این نوع دریچه ها که به دریچه گرد بلندگویی نیز شناخته می شوند، در دو مدل سقفی گرد تخت و سقفی گرد برجسته تولید می شود. الگوی پخش جریان هوا به صورت دیفیوزری، یکنواخت و همگن، افقی با پوشش دهی ۳۶۰ درجه توسط پره های متوالی هم مرکز می باشد. از تجهیزات جانبی قابل استفاده به همراه این مدل دریچه ها می توان به دمپر های نیم صفحه ای و دمپر پروانه ای اشاره کرد. این دریچه به راحتی بر روی دیوارهای کاذب قابل نصب است، حتی این امکان وجود دارد که به صورت کاملا مستقیم و بی واسطه به کانال های گرد متصل شود. در صورت نیاز مشتری میتوان دریچه را همراه با سوراخ پیچ در قاب، دمپر پشت دریچه‌ای پروانه‌ای یا پشت دریچه‌ای نیم صفحه، تبدیل پشت دریچه جهت اتصال به کانال فلکسیبل و دریچه داخل تایل آرمسترانگ تولید کرد. جنس این نوع دریچه ها پروفیل آلومینیوم و مانند تمامی دریچه های گرد آلومینیومی، رنگ آمیزی آن به صورت پاشش الکترواستاتیکی پودری کوره ای می باشد. رنگ پیش فرض این محصول رنگ سفید است ولی امکان اجرای رنگ آمیزی در رنگ های مختلف طبق سفارش مشتری نیز وجود دارد

کاربرد

این دریچه ها به دلیل ساختار آیرودینامیکی پره ها و صدای تولیدی کم هنگام عبور جریان هوا، کاربرد های فراوانی از جمله در منازل مسکونی، ساختمان های اداری و تجاری، بیمارستان ها، هتل ها، رستوران ها و … دارند که طبق مکان و موقعیت نصب دریچه و همچنین نظر معمار و سازنده، از نوع برجسته یا تخت استفاده می شود. از دیگر کاربرد های خاص این دریچه نیز می توان به استفاده در طراحی های سقف باز(Exposed design)  و پلان باز(Open plan) مانند سالن های بزرگ نمایشگاه، سوپر مارکت ها، فرودگاه ها، کارخانجات و … اشاره کرد. لازم به ذکر است که جهت جریان خروجی هوا در مدل تخت، افقی و در مدل برجسته به صورت نیمه افقی می باشد، در نتیجه برای عدم ریزش مستقیم هوا از دریچه گرد تخت استفاده می شود. از این دریچه ها در کانال هایی با حجم هوا و سرعت عبوری بالا (تا ۲۰۰۰ فوت بر متر) در سقف هایی با ارتفاع ۴ متر و کمتر استفاده می شود. دریچه های گرد سقفی به دلیل امکان نصب دمپر همراه با دریچه، در مکان هایی که نیاز به تنظیم جریان هوا وجود دارد نیز به کار گرفته می شود. در مدل تخت به دلیل قابلیت جداسازی آسان پره ها از قاب، قابلیت شست و شو و نظافت پره ها فراهم شده است.

نصب

طریقه نصب دریچه های گرد برجسته و تخت متفاوت از یکدیگر هستند، به این صورت که در دریچه های گرد تخت به دلیل قابلیت جدا شدن پره های از قاب دریچه، ابتدا قاب دریچه از داخل به سازه سقف یا دیوار پیچ شده و سپس پره های دریچه به قاب متصل می شود. اما در دریچه های گرد برجسته به دلیل یکپارچه بودن و جدا نشدن پره ها و قاب از یکدیگر، رخ قاب به کانال یا دیوار به ترتیب از کنار یا جلو پیچ می شود، به بیان دیگر هنگام استفاده از دریچه های گرد برجسته و اتصال آن به کانال گرد، دریچه از کنار قاب به کانال پیچ شده ولی هنگام اتصال این دریچه به دیوار یا سقف، دریچه از نمای جلویی و روی قاب به دیوار پیچ می شود. لازم به ذکر است در صورت نیاز و سفارش مشتری به دلیل نبود ساختار مناسب محل نصب و شرایط اتصال قاب از داخل، امکان قرار دادن جای پیچ روی قاب دریچه های گرد تخت برای نصب از جلو و روی قاب وجود دارد. دریچه گرد تخت و برجسته را می توان بر دهانه انواع انشعابات گردِ هوا از قبیل کانال گرد معمولی،کانال گرد اسپیرال و کانال فلکسیبل یا خرطومی نصب و هوای این داکت های گرد را از طریق این دریچه ها به محیط وارد نمود.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب گرده آلومینیوم ۱ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۲ پره گرده آلومینیوم ۱ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۳ دمپر پروانه ای آهن/گالوانیزه ۰.۶ متحرک - در صورت سفارش مشتری
۴ دمپر نیم صفحه آهن/گالوانیزه ۰.۶ متحرک - در صورت سفارش مشتری

اطلاعات طراحی

کمترین فاصله میان دو دریچه
ابعاد Vmin هوادهیV(l/s)
۲۰ ۳۰ ۴۰ ۵۰ ۶۰ ۷۰ ۸۰ ۹۰ ۱۰۰ ۱۲۰ ۱۴۰ ۱۶۰ ۱۸۰ ۲۰۰ ۲۵۰ ۳۰۰ ۳۵۰ ۴۰۰
۱ ۲۰ ۱.۲ ۱.۳ ۱.۵ ۱.۷ ۲.۰
۲ ۳۵ ۱.۲ ۱.۳ ۱.۵ ۱.۷ ۱.۹ ۲.۱
۳ ۵۵ ۱.۳ ۱.۵ ۱.۶ ۱.۸ ۱.۹ ۲.۲ ۲.۵
۴ ۸۰ ۱.۵ ۱.۶ ۱.۷ ۲.۰ ۲.۳ ۲.۵ ۲.۸ ۳.۰
۵ ۱۱۰ ۲.۵ ۲.۵ ۲.۵ ۲.۵ ۲.۵ ۲.۷ ۳.۳
۶ ۱۵۰ ۲.۵ ۲.۵ ۲.۹ ۳.۴
۷ ۲۰۰ ۲.۵ ۲.۷ ۳.۱ ۳.۵
۸ ۲۳۰ ۲.۵ ۲.۹ ۳.۳ ۳.۷
فهرست
Call Now Button