اسپلیت دمپر

اسپلیت دمپر ایرفویلی زیر مجموعه ی دمپرهای هدایت جریان محسوب می شود و در مقاطعی از کانال که مسیر جریان به یک اندازه به دو مقطع جداگانه تقسیم می‌شود، برای تنظیم یا قطع جریان در هر مقطع استفاده می شود. اسپیلت دمپرهای پره ایرفویلی به صورت دو سر فلنج و بین کانالی دقیقا روی قسمتی از مقطع کانال که به دو مسیر تقیسم شده است، نصب می‌گردند. به صورت پیش فرض اسپیلت دمپرهای پره ایرفویلی به صورت دستی تنظیم می شوند اما امکان نصب موتور دمپر روی شفت دمپر و کنترل موتوری از راه دور این نوع دمپرها نیز وجود دارد. ضمناً در مواقع نیاز حتی می توان یکی از مسیر های انشعاب را به صورت کامل مسدود کرد. حداقل و حداکثر ابعاد این مدل دمپر به ترتیب ۲۵ در ۲۵ و ۶۰ در ۶۰ سانتی متر است. همچنین عمق پیش فرض اسپلیت دمپر ۱۶ سانتی متر الی ۲۰ سانتی متر است و با فلنج های ۴ سانتی متری جهت اتصال به کانال تولید و عرضه می شود. جنس اسپلیت دمپرها از استیل، آلومینیوم، آهن گالوانیزه و کربن استیل می تواند باشد و همچنین امکان رنگ آمیزی آن به صورت اپوکسی، پلی اورتان و پودری وجود دارد.

کاربرد

کاربرد اصلی اسپلیت دمپرهای ایرفویلی، کنترل و تنظیم جریان هوای خروجی می‌باشد. این کار توسط پره قوس دار که برای این دمپرها طراحی شده است انجام پذیر می‌شود و انتقال جریان هوا را هدایت و جداسازی می‌کند. هنگام بازشدن این پره در خلاف جهت جریان هوای عبوری در کانال باعث می شود که مقداری از جریان هوا در جهت پره هدایت شود و به اصطلاح برش هوا به سمت بازشو می‌شود.

نصب

اسپلیت دمپرهای پره ایرفویلی به همراه قاب تولید می شوند و به صورت اتصال فلنجی بین کانالی در محل مورد نظر نصب می شوند. اتصال فلنج به فلنج می تواند با پیچ و مهره باشد و یا می توان از کلیپس‌های اتصال فلنج لینک و هیلتی استفاده کرد. برای هوابند شدن بین دو فلنج می توان از نوار درزگیرهایی از جنس  EPDM  یا نخ نسوز استفاده کرد.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب ورق گالوانیزه ۱ ثابت - امکان تغییر در صورت درخواست مشتری
۲ پره ورق گالوانیزه ۱ متحرک - امکان تغییر در صورت درخواست مشتری
فهرست
Call Now Button