دمپر آلومینیومی

دمپر های آلومینیومی مانند دیگر انواع دمپر جهت تنظیم و کنترل دبی هوا و باز و بسته شدن مسیر جریان هوا در کانال ها به کار گرفته می شوند و این کنترل میزان جریان عبوری به وسیله ی تغییر زاویه ی پره های دمپر میسر می شود. نوع چیدمان پره های دمپر استفاده شده در این مدل به صورت پره متقابل و تغییر زاویه پره ها به کمک چرخ دنده ها انجام می پذیرد. وجود چرخ دنده در این مدل دمپر موجب سهولت حرکت پره ها و تنظیم راحت تر دمپر می شود. جنس این دمپر ها پروفیل های دو جداره آلومینیومی ۶۰۶۳ با پوشش آنادایز می باشد و قطعات داخلی از جنس اولترامید می باشند که تا دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و ۴۵ درجه زیر صفر را تحمل می نماید. استفاده از آلومینیوم در ساخت این مدل دمپر مزایای فراوانی را به همراه دارد، از جمله سبک بودن و مقاومت بالای دمپر، کیفیت برتر در مقایسه با سایر نمونه های دمپر، مقاومت بیشتر در برابر زنگ زدگی و خوردگی و همچنین امکان هوابندی بهتر با استفاده از لاستیک هوابندی و زه واره های PVC. این مدل دمپرها نیز قابلیت تجهیز به موتور دمپر و کنترل آن به صورت موتوری را دارا می باشند.

کاربرد

دمپرهای چرخ دنده ای آلومینیومی جهت متوقف کردن یا تنظیم جریان عبوری از کانال مورد استفاده قرار می گیرند و در مکان هایی که در معرض رطوبت بالا و خطر زنگ زدگی قرار دارند مانند دستگاه های هواساز و همچنین اتاق هایی که از وجود هرگونه شی آهنی منع شده است مانند اتاق های MRI و تصویر برداری بیمارستانی استفاده می شود. ضمناً در عین حال محدودیت استفاده در بقیه مکان هایی که انواع دیگر دمپرها به کار گرفته می شوند را ندارد. این دمپرها را می توان روی خط کانال اصلی هوا و یا روی کانال های فرعی مانند کانال های هوای ورودی به اتاق ها نصب و به وسیله ی آن ها مقدار هوای عبوری را کنترل کرد.

نصب

در دمپرهای آلومینیومی لبه های فریم به عنوان فلنج عمل می کند و با همگام سازی با فلنج های جانبی که در دهانه کانال هوا قرار دارند، تشکیل یک جفت فلنج را می دهد. نصب این نوع دمپرها معمولا به صورت فلنج به فلنج بین دو کانال می باشد. اگر سایز دمپر بزرگ باشد برای مهار آن می بایست از نگهدارنده هایی که از سقف یا دیوار گرفته شده اند استفاده کرد.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب پروفیل آلومینیوم ۲ ثابت - -
۲ پره پروفیل آلومینیوم ۱/۴ متحرک - -

اطلاعات طراحی

فهرست
Call Now Button