فایر دمپرها

دمپر ضد آتش از زیر گروه دمپرهای بین کانالی می باشد که امکان رسیدن اکسیژن به حریق و یا نفوذ آتش به دیگر مناطق ساختمان را قطع و یا به حداقل می رساند و بر اساس فیوز خودکاری که در بدنه داخلی دمپر ضد آتش تعبیه می گردد به صورت خودکار با رسیدن به دمای از پیش تعیین شده عمل می کند و با بستن مجرای هوا به وسیله ی بسته شدن پره های دمپر، از امکان گسترش و نفوذ آتش به نقاط دیگر جلوگیری می کند. جانمایی این دمپرها بر اساس زون بندی حریق انجام و بین هر دو زون حریق، فایر دمپرها نصب می شود. این دمپرها در سه مدل موتوری، فیوزی و کرکره ای و به دو شکل پره تک جداره و دوجداره ایرفویلی قابلیت ساخت و تولید را دارند. مکانیزم عملکرد دمپرهای آتش موتوری به این صورت است که این دمپرها مجهز به یک مکانیزم رهاسازی و یک موتور دارای فنر برگشت هستند و زمانی که دمای هوای اطراف سنسور حرارتی نصب شده در مسیر جریان هوا به دمای رهاسازی که معمولاً بین ۷۰ الی ۷۴ درجه سانتی گراد برسد، ولتاژ موتور را قطع کرده و فنر برگشت تعبیه شده داخل موتور دمپر باعث بسته شدن دمپر می شود. مکانیزم عملکرد دمپرهای آتش فیوزی به صورت رها سازی توسط فیوز حرارتی نصب شده روی پره و بدنه ی دمپر صورت می پذیرد. این رها سازی بر اساس مکانیزم ترمو فیزیکی و رسیدن دمای فیوز به دمای ذوب ماده ی به کار رفته در ساخت فیوز انجام می شود که هنگام وقوع آتش سوزی باعث آزاد شدن پره ها و بسته شدن دمپر توسط فنر نصب شده بر روی لینک ها می شود. فایر دمپرهای موتوری را می توان به سیستم اعلام حریق، اتوماسیون و یا کنترل مرکزی نیز متصل و کنترل کرد ولی در فایر دمپرهای فیوزی فقط امکان اعلام وضعیت باز یا بسته بودن به کمک استفاده از میکروسوئیچ ها وجود دارد. به طور کلی دمپرهای حریق استاندارد تحمل حرارتی در سه رده ۴۵ دقیقه، ۱ ساعت و نیم و ۳ ساعت در مقابل حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد را دارند. این دمپرها قابلیت تولید با تبدیل گرد جهت نصب روی کانال های گرد را هم دارند. جنس موارد به کار رفته در ساخت دمپرهای آتش می تواند کربن استیل، ورق گالوانیزه یا استنلس استیل باشد.

فایر دمپرها

دمپر ضد آتش از زیر گروه دمپرهای بین کانالی می باشد که امکان رسیدن اکسیژن به حریق و یا نفوذ آتش به دیگر مناطق ساختمان را قطع و یا به حداقل می رساند و بر اساس فیوز خودکاری که در بدنه داخلی دمپر ضد آتش تعبیه می گردد به صورت خودکار با رسیدن به دمای از پیش تعیین شده عمل می کند و با بستن مجرای هوا به وسیله ی بسته شدن پره های دمپر، از امکان گسترش و نفوذ آتش به نقاط دیگر جلوگیری می کند. جانمایی این دمپرها بر اساس زون بندی حریق انجام و بین هر دو زون حریق، فایر دمپرها نصب می شود. این دمپرها در سه مدل موتوری، فیوزی و کرکره ای و به دو شکل پره تک جداره و دوجداره ایرفویلی قابلیت ساخت و تولید را دارند. مکانیزم عملکرد دمپرهای آتش موتوری به این صورت است که این دمپرها مجهز به یک مکانیزم رهاسازی و یک موتور دارای فنر برگشت هستند و زمانی که دمای هوای اطراف سنسور حرارتی نصب شده در مسیر جریان هوا به دمای رهاسازی که معمولاً بین ۷۰ الی ۷۴ درجه سانتی گراد برسد، ولتاژ موتور را قطع کرده و فنر برگشت تعبیه شده داخل موتور دمپر باعث بسته شدن دمپر می شود.

مکانیزم عملکرد دمپرهای آتش فیوزی به صورت رها سازی توسط فیوز حرارتی نصب شده روی پره و بدنه ی دمپر صورت می پذیرد. این رها سازی بر اساس مکانیزم ترمو فیزیکی و رسیدن دمای فیوز به دمای ذوب ماده ی به کار رفته در ساخت فیوز انجام می شود که هنگام وقوع آتش سوزی باعث آزاد شدن پره ها و بسته شدن دمپر توسط فنر نصب شده بر روی لینک ها می شود. فایر دمپرهای موتوری را می توان به سیستم اعلام حریق، اتوماسیون و یا کنترل مرکزی نیز متصل و کنترل کرد ولی در فایر دمپرهای فیوزی فقط امکان اعلام وضعیت باز یا بسته بودن به کمک استفاده از میکروسوئیچ ها وجود دارد. به طور کلی دمپرهای حریق استاندارد تحمل حرارتی در سه رده ۴۵ دقیقه، ۱ ساعت و نیم و ۳ ساعت در مقابل حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد را دارند. این دمپرها قابلیت تولید با تبدیل گرد جهت نصب روی کانال های گرد را هم دارند. جنس موارد به کار رفته در ساخت دمپرهای آتش می تواند کربن استیل، ورق گالوانیزه یا استنلس استیل باشد.

کاربرد

از فایر دمپرها در مکان های تلاقی دو زون آتش و بر روی کانال های رفت و برگشت برای جلوگیری از ورود و نفوذ  آتش به محیط استفاده می شود و این عمل با بسته شدن دمپر هنگام وقوع آتش سوزی اتفاق می افتد. لذا در مکان هایی نظیر صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، نیروگاههای اتمی، صنایع سنگین، ساختمانهای اداری، مسکونی و تجاری، پارکینگ ها، هتل ها، کارخانجات و … مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از این کار ایمن کردن این مکان ها از لحاظ گسترش و نفوذ گسترده ی آتش به دیگر قسمت ها هنگام وقوع آتش سوزی می باشد.

نصب

در فایر دمپرها نصب به صورت فلنج به فلنج بین دو کانال می باشد و لبه های فریم به عنوان فلنج عمل می کند و با همگام سازی با فلنج های جانبی که در دهانه کانال هوا قرار دارند، تشکیل یک جفت فلنج را می دهد. طریقه نصب این دمپر به این صورت است که اگر به صورت عمودی نصب شود در راستای دیوار یا پارتیشن نصب می‌گردد ولی اگر به صورت افقی نصب شود در راستای سقف نصب می‌گردد. بر اساس استاندارد SMACNA فایر دمپر حتما می‌بایست روی مکان تلاقی دو زون حریق نصب شود. در صورتی که به هر دلیل امکان نصب روی حد واصل دو زون حریق نباشد و دمپر کمی عقب‌تر یا جلوتر از محل تلاقی دو زون آتش نصب شده باشد، می بایستی بدنه دمپر آتش را که به هر اندازه از تلاقی دو زون حریق بیرون زده است، با مواد ضد حریق پوشاند. در نصب به صورت فلنج به فلنج به منظور هوابند شدن محل اتصال می‌توان از نخ نسوز بین دو فلنج استفاده کرد و برای اتصال فلنج به فلنج می توان از پیچ و مهره و یا کلیپس اتصال استفاده کرد.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب ورق گالوانیزه ۱/۵ ثابت - امکان تغییر در صورت درخواست مشتری
۲ پره ورق گالوانیزه ۱/۵ متحرک - امکان تغییر در صورت درخواست مشتری
فهرست
Call Now Button