لوور سندتراپ

Sand louver ( لوور ماسه گیر ) هم جزو دسته ی لوور ها می باشند که وظیفه ی تبادل هوا بین دو محیط را دارد. با این تفاوت که این لوور با انجام عمل فیلتراسیون تا حدی گرد و خاک و ماسه را از هوای ورودی به محیط به عنوان یک پیش فیلتر جذب می کند. فرم پره های لوور ماسه گیر و وضعیت قرار گیری آن ها که به صورت عمودی نسبت به افق در فریم قرار دارد، باعث می شود علی رغم عبور هوا از دریچه، گرد و غبار و ماسه های موجود در هوا بین پره ها به سمت پایین دریچه هدایت شود و از قسمت پایین لوور ماسه گیر خارج شود. از این رو لوور ماسه گیر این امکان را می دهد تا هوا با حداقل ماسه و ذرات موجود به سمت دیگر لوور هدایت شود. به دلیل شکل پره ها و جایگیری خاص آن ها، دید به سمت دیگر لوور اصلا امکان ندارد و همین امر باعث شده است تا پره های لوور ماسه گیر مقاومت خوبی داشته باشند. همچنین لوور ماسه گیر افت فشار قابل توجهی نسبت به سایر لوور ها ایجاد می کند و می بایست این افت فشار در طراحی هوارسان حتما لحاظ شود. لوور ماسه گیر جزو ابتدایی ترین نوع و مراحل فیلتراسیون می باشد. جنس لوور ماسه گیر از آلومینیوم، آهن گالوانیزه و استنلس استیل است و روی آن را یک لایه رنگ الکترواستاتیک پوشش می دهد. لوور ماسه گیر علاوه بر عبور هوا و جلوگیری از ورود گرد و غبار، از ورود باران و پرندگان به فضای داخلی جلوگیری می کند. یکی از قابلیت های لوور ماسه گیر این است که در بازه زمانی طولانی نیاز به سرویس و تعمیرات احتمالی دارد.

کاربرد

از لوور ماسه گیر یا لوور سندتراپ در قسمت ورودی هوا به تجهیزات تهویه و هوارسان ها استفاده می شود. همچنین این لوور ها را می توان روی درب یا دیوار ساختمان هایی که فضای بیرونی آن ها دارای گرد و غبار است را استفاده کرد. اگر یک سیستم هوارسان به فیلتراسیون بالایی نیاز داشته باشد، از لوور ماسه گیر می توان در اولین قدم فیلتراسیون استفاده کرد.

نصب

برای نصب لوور ماسه گیر، اگر لبه پروفیل لوور یک سر فلنج باشد و ظاهر نمای لوور مهم نباشد، می توان لوور را در قسمت مورد نظر جایگذاری کرد و با تعدادی پیچ لوور را نصب کرد. در شرایطی که زدن پیچ روی قاب از نظر ظاهری مورد تایید نباشد باید به وسیله اتصال پشت قاب به محل نصب لوور ماسه گیر را نصب نمود.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب آلومینیوم/گالوانیزه ۱-۱.۶ ثابت اپوکسی، پلی اورتان و پودری -
۲ پره آلومینیوم/گالوانیزه ۱-۱.۶ ثابت اپوکسی، پلی اورتان و پودری -

اطلاعات طراحی

فهرست
Call Now Button