لوور هوارسان

امروزه تبادل هوا و تهویه ی مناسب، لازمه ی تمام ساختمان ها و سازه ها می باشند. از این رو لوور ها یکی از محصولاتی هستند که در این زمینه کاربرد بسیاری دارند. لوور ها معمولا وظیفه ی جا به جایی و تبادل هوا را در محیط هایی دارند که کانالی در آن محیط تعبیه نشده است. غیر از تبادل و جا به جایی هوا، از لوور ها برای جلوگیری از ورود آب و پرندگان و حشرات و ریز ذرات نیز استفاده می شود. لوور ها به ۶ دسته لوور آکوستیک، لوور پادری، لوور پشت بامی، لوور دوکی، لوور سندتراپ و لوور هوارسان تقسیم می شوند. لوور هوارسان، دریچه ای مناسب برای ورود هوای تازه به محیط های بسته مثل اتاق موتور خانه ها، پارکینگ ها و از این قبیل می باشند. لوور هوارسان را می توان بر روی دیوار ها و درب ها نصب کرد. همانند لوور سندتراپ و لوور پادری که سمت دیگر لوور امکان دید وجود ندارد، در لوور هوارسان هم به علت وجود پره های Z شکل، امکان دید افقی به سمت دیگر لوور وجود ندارد. شکل خاص و ضخامت پره های لوور هوارسان، باعث می شود این پره ها استقامت بالایی در برابر تغییر شکل داشته باشند. پره این لوور ها به صورت ثابت و با فاصله ثابتی از هم قرار دارند. لوور هوارسان علاوه بر این که با کمترین افت فشار به جا به جایی هوای دو محیط کمک می کند، از نفوذ باران، ورود پرندگان و لانه سازی پرندگان و … به داخل محیط و داخل ساختمان کمک شایانی می کند. به منظور جلوگیری از ورود حشرات و ریز ذرات هم می توان از توری آلومینیومی مخصوص استفاده کرد. لوور هوارسان را می توان با آهن گالوانیزه، آلومینیوم و ورق استنلس استیل ساخت و با استفاده از رنگ الکترواستاتیک روی آن را پوشش داد.

کاربرد

همانگونه که گفته شد، لوور هوارسان به دلیل قابلیت جا به جا کردن هوای دو محیط، مناسب فضاهایی مانند اتاقک موتور خانه ها، پارکینگ ها، روی درب ها و دیوار های ساختمان ها می توان نصب نمود

نصب

برای نصب لوور هوارسان باید از قبل اندازه ی کلاف دریچه را اندازه گرفت و روی محل مورد نظر اعم از دیوار یا درب، این اندازه را خالی کرد. سپس لوور هوارسان را در جای خود قرار داده و با چند عدد پیچ فریم لوور را متصل نمود.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب آلومینیوم/گالوانیزه ۱-۱.۶ ثابت اپوکسی، پلی اورتان و پودری -
۲ پره آلومینیوم/گالوانیزه ۱-۱.۸ ثابت اپوکسی، پلی اورتان و پودری -

اطلاعات طراحی

حجم هوادهی در ۲.۵m/s
ارتفاع(mm) طول(mm)
۲۰۰ ۴۰۰ ۶۰۰ ۸۰۰ ۱۴۰۰ ۱۶۰۰ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ ۲۲۰۰ ۲۴۰۰
l/s l/s l/s l/s l/s l/s l/s l/s l/s l/s
۱۶۵ ۴۰ ۸۰ ۱۲۰ ۱۶۰ ۲۸۰ ۳۲۰ ۳۶۰ ۴۰۰ ۴۳۸ ۴۷۸
۳۳۰ ۱۲۵ ۲۴۵ ۳۷۰ ۴۹۰ ۸۶۰ ۹۸۰ ۱۱۰۵ ۱۲۲۵ ۱۳۱۵ ۱۴۳۴
۴۹۵ ۲۰۵ ۴۱۰ ۶۱۵ ۸۲۰ ۱۴۳۵ ۱۶۴۰ ۱۸۴۵ ۲۰۵۰ ۲۱۹۱ ۲۳۹۰
۶۶۰ ۲۹۰ ۵۷۵ ۸۶۵ ۱۱۵۰ ۲۰۱۵ ۲۳۰۰ ۲۵۹۰ ۲۸۷۵ ۳۰۶۸ ۳۳۴۷
۸۲۵ ۳۷۰ ۷۴۰ ۱۱۱۰ ۱۴۸۰ ۲۵۹۰ ۲۹۶۰ ۳۳۳۰ ۳۷۰۰ ۳۵۰۶ ۳۸۲۵
۹۹۰ ۴۵۵ ۹۰۵ ۱۳۶۰ ۱۸۱۰ ۳۱۷۰ ۳۶۲۰ ۴۰۷۵ ۴۵۲۵ ۴۸۲۱ ۵۲۵۹
۱۱۵۵ ۵۳۵ ۱۰۷۰ ۱۶۰۵ ۲۱۴۰ ۳۷۴۵ ۴۲۸۰ ۴۸۱۵ ۵۳۵۰ ۵۶۹۷ ۶۲۱۵
۱۳۲۰ ۳۲۰ ۱۲۳۵ ۱۸۵۵ ۲۴۷۰ ۴۳۲۵ ۴۹۴۰ ۵۵۶۰ ۶۱۸۰ ۶۵۷۴ ۷۱۷۱
۱۴۸۵ ۷۰۰ ۱۴۰۰ ۲۱۰۰ ۲۸۰۰ ۴۹۰۰ ۵۶۰۰ ۶۳۰۰ ۷۰۰۰ ۷۴۵۰ ۸۱۲۷
۱۶۵۰ ۷۸۵ ۱۵۶۵ ۲۳۵۰ ۳۱۳۰ ۵۴۸۰ ۶۲۶۰ ۷۰۴۰ ۷۸۳۰ ۷۸۸۸ ۸۶۰۵
۱۸۱۵ ۸۶۵ ۱۷۳۰ ۲۵۹۵ ۳۴۶۰ ۶۰۶۰ ۶۹۲۰ ۷۷۹۰ ۸۶۵۰ ۹۳۰۲ ۹۶۲۱
۱۹۸۰ ۹۵۰ ۱۸۹۵ ۲۸۴۵ ۳۷۹۰ ۶۶۳۰ ۷۵۸۰ ۸۵۳۰ ۹۴۸۰ ۹۶۲۱ ۱۰۵۳۸
۲۱۴۵ ۱۰۳۰ ۲۰۶۰ ۳۰۹۰ ۴۱۲۰ ۷۲۱۰ ۸۲۴۰ ۹۲۷۰ ۱۰۳۰۰ ۱۰۴۵۸ ۱۱۴۵۴
۲۳۱۰ ۱۱۱۵ ۲۲۲۵ ۳۳۴۰ ۴۴۵۰ ۷۷۹۰ ۸۹۰۰ ۱۰۰۱۰ ۱۱۱۳۰ ۱۰۹۵۶ ۱۲۳۷۰
فهرست
Call Now Button