لوور پشت بامی

وظیفه لوور ها اساسا تبادل هوا در دو فضایی می باشد که کانال کشی ای در آن دوفضا انجام نشده است. لوور ها عمل تبادل هوا را همراه با محافظت از ورود باران، پرندگان، ذرات و حشرات نیز انجام می دهند.. از لوور هوا رسان در اتاقک های موتور خانه، اتاقک موتور آسانسور، روی دیوار ها و در ها و… بکار برده می شوند. لوور ها به ۶ دسته لوور پشت بامی، لوور پادری، لوور هوارسان، لوور آکوستیک، لوور سندتراپ و لوور دوکی تقسیم می شوند. لوور پشت بامی بسته به نوع نیاز می تواند از یک تا چهار طرفه باشد. دیواره لوور پشت بامی دارای دریچه هایی پره زاویه دار و به شکل Z با زاویه ۳۵ درجه می باشد که لبه ی پره ها به سمت پایین است و در زاویه ی افقی، به داخل لوور پشت بامی دید ندارد و همین شکل پره ها از ورود باران و پرندگان به داخل لوور جلوگیری می کند. به علت مقاومت بیشتر در برابر تغییرات فشار و تغییر شکل پره ها، معمولا ضخامت پره ی لوور ها از فریمشان بیشتر است. به منظور جلوگیری از عدم نفوذ ذرات و حشرات می توان پشت دریچه های لوور را به توری آلومینیومی مجهز کرد. لوور پشت بامی با افت فشار کمی که ایجاد می کند هوا را به خوبی به داخل انتقال می دهد و سطح مفید بالایی دارد. لوور پشت بامی را بسته به نوع نیاز و درخواست می توان از جنس آلومینیوم، آهن سیاه و گالوانیزه تهیه کرد و با مواد ضد زنگ و رنگ پودری الکترواستاتیک پوشش داد. لوور پشت بامی در ابعاد کوچک به صورت یکپارچه ساخته می شود اما در ابعاد بزرگتر برای کاهش هزینه و حمل و نقل آسان می توان فریم، دریچه ها و کلاهک را به صورت جداگانه ساخت و در محل نصب روی سازه آهنی مونتاژ کرد. اگر یک طرف لوور پشت بامی به دیوار متصل باشد می توان شیب کلاهک را به صورت یک طرفه ساخت، در غیر این صورت به شکل کلبه به چهار جهت و یا به دو جهت شیب داد.

کاربرد

لوور پشت بامی همان طور که از نامش پیداست، اغلب روی پشت بام ساختمان یا خرپشته بکار برده می شوند و مناسب موارد و فضاهای زیر می باشد:

  • کانال های ورودی و خروجی و رایزر ها در پشت بام ساختمان های مسکونی و صنعتی
  • محافظت از سیستم های هوارسانی و فن های پشت بام

نصب

برای نصب لوور پشت بامی باید توجه داشت که اگر لازم باشد لوور روی رایزر نصب شود، می بایست لبه های لوور پشت بامی چند سانت از لبه ی رایزر بیشتر باید و به سمت پایین خم شود تا آب باران در رایزر نفوذ نکند. زیرا لوور پشت بامی باید کاملا روی رایزر ثابت باشد. سپس لبه ی لوور را می توان به رایزر پیچ کرد.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ بدنه/ پایه ورق گالوانیزه ۱ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۲ پره ورق گالوانیزه ۱ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ فاصله بین پره ها ۸ سانتی متر-دارای زاویه ۴۵ درجه
۳ تاج ورق گالوانیزه ۱ ثابت رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
فهرست
Call Now Button