درب و دریچه بازدید کناف ابعاد استاندارد

شرکت کناف توسط برادارن کناف در سال ۱۹۳۲ میلادی پایه گذاری شد و تا به امروز از جمله بزرگترین ارائه دهندگان مصالح خشک ساختمان سازی در جهان می باشد. محصولات کناف در ایران اعم از گچ برگ و سازه و دریچه ومکمل های آن با نام کناف ایران به بازار ساختمان عرضه شد. در حقیقت کناف یک راه حل نوین دیوارهای خشک با نصبی سریع و آسان بدون آب می باشد. جهت دسترسی به محل هایی که نیاز به بازدید دوره ای و موردی دارند در این سیستم های سقف کاذب از دریچه های بازدید کناف استفاده می شود.
دریچه های بازدید کناف به وسیله فریم و قاب از جنس پروفیل آلومینیومی با پوشش رنگ الکترواستاتیکی و پنل های گچی کناف تولید می شود. در ساخت دریچه بازدید کناف ابعاد استاندارد که به صورت سری و موجود در انبار تولید می شود، فقط از پانل MR (ضد رطوبت) ضخامت ۱۲/۵ میلیمتر استفاده می شود. در این دریچه ها بین قاب و درب نوار مویی خاک گیر وجود دارد و به وسیله یک کارابین و کابل از سقوط درب جلوگیری می شود. این دریچه ها به دلیل دارا بودن قفل مخفی فشاری پس از نصب هم سطح سقف و دیوار شده و به طور مخفی می باشند زیرا قاب این دریچه ها پشت پنل کناف قرار میگیرد. در انتهای کار می توان روی پنل درب بازدید کناف رنگ، کاغذ دیواری، پتینه کاری نمود و یا حتی کاشی و سرامیک چسباند تا سطحی یکسان و همرنگ با سطوح اطراف دریچه بازدید داشت.
در خط تولید این مجموعه دریچه بازدید کناف در ۶ سایز استاندارد (در جدول اطلاعات فنی سایزها قابل مشاهده هستند) به همراه قفل مخفی فشاری( دریچه بازدید کناف قفلی) به طور سری و انبوه در کارخانه تولید می شود. در صورت سفارش مشتری این محصول به صورت دریچه بازدید کناف وزنی(بدون قفل) نیز ساخته می شود.

کاربرد

دریچه بازدید و یا دریچه دسترسی و یا درب بازدید کناف با هدف دسترسی آسان و سریع به پشت دیوار و سقف کاذب جهت بازدیدهای اضطراری و دوره ای تجهیزات و تاسیسات نصب می شود.

بطور مثال جهت دسترسی به جعبه تقسیم کابل تلفن، سیم کشی های مرکزی، انشعابات اصلی و شیرآلات، شبکه کامپیوتر و…  از دریچه بازدید کناف استفاده می شود. در صورتیکه در دیوارهای بنایی  و یا سقف کاذب با رابیتس و گچ و خاک ، جهت بازدید این موارد تاسیساتی باید از درب های بازدید آلومینیومی استفاده نمود.

نصب

در هنگام اندازه گیری دریچه بازدید کناف معیار اندازه ی دریچه داخل به داخل کار می باشد. به طور مثال اگر ابعاد بازشو داخل به داخل ۲۰ سانتیمتر باشد دریچه بازدید کناف ۲۰*۲۰ سانتی متر مورد استفاده قرار می گیرد و ابعاد بیرون تا بیرون دریچه ۲۵*۲۵ سانت می شود.
جهت نصب دریچه بازدید کناف چه در دیوار و چه در سقف با توجه به اینکه قاب دریچه ها ۲/۵ سانتیمتر است لازم است سازه های زیرکار کنافی ۲/۵ الی ۳ سانتیمتر از لبه ی بازشو فاصله داشته باشد تا قاب از زیر سقف بر روی پنل کناف بنشیند و از زیر پیچ شود. سپس درب را به صورت قطری وارد قاب کرده تا لولاها بر روی قاب بنشیند و سپس کارابین به قاب وصل می شود.

اطلاعات فنی

ردیف شرح جنس ضخامت عملکرد پوشش توضیحات
۱ قاب پروفیل آلومینیوم ۱.۲ - رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۲ درب پروفیل آلومینیوم ۱.۲ - رنگ پودری الکترواستاتیک سفید رال۹۰۱۶ -
۳ پنل گچی کناف ایران MR ۱۲.۵ - ضد رطوبت -
۴ قفل مخفی مختلط - فشاری - -
۵ سیم بکسل و کارابین گالوانیزه - قفلی - -
فهرست
Call Now Button