دریچه توزیع هوای چوبی

امروزه تهویه هوا نیاز مبرم همه ی ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی و … می باشند. یکی از اجزاء مهم در سیستم های تهویه و تهویه مطبوع، دریچه ی توزیع هوای ورودی و خروجی محیط است. دریچه های توزیع هوا تنوع زیادی در نوع و اندازه دارند. همچنین دریچه های توزیع هوا را می توان با استفاده از آلومینیوم و چوب طراحی کرد. دریچه توزیع هوای چوبی در عملکرد تفاوت چندانی با دریچه توزیع هوای آلومینیومی ندارند و تنها تفاوت این دو در نوع جنس ساخت می باشد. دریچه توزیع هوای چوبی با MDF با لایه های رنگ پلی اورتان ضد آب ساخته می شود. پره های دریچه ی چوبی توزیع هوا به صورت ثابت می باشد و از دمپر برای این دریچه ها استفاده نمی شود. پره ی این دریچه ها را بسته به نوع درخواست و طراحی به دو صورت می توان تولید کرد. نوع اول پره دریچه با CNC برش داده می شود که در این حالت  قاب و پره ها به صورت یکپارچه می شود. در نوع بعدی قاب و پره به صورت جداگانه تولید و سپس پره ها طبق طراحی و درخواست با زاویه دلخواه روی قاب نصب می شود. دریچه توزیع هوای چوبی را می توان به دو صورت خطی و چهارگوش تهیه کرد.

کاربرد

همانطور که از نامش پیداست، این دریچه ها وظیفه توزیع هوای تهویه شده به محیط را دارند. دریچه توزیع هوای چوبی طبق استاندارد توزیع هوا ساخته نمی شود و بیشتر جنبه تزئینی دارند. از دریچه توزیع هوای چوبی می توان بر روی دیوار و یا سقف های ساختمان های اداری و مسکونی استفاده کرد.

نصب

نصب دریچه توزیع هوای چوبی به این صورت است که قسمت پشت دریچه درون فضای مورد نظر قرار گرفته و لبه ی دریچه به قاب چوبی که در دهانه ی کانال تعبیه شده است به وسیله ی چند عدد پیچ سر جای خود ثابت می شود.

اطلاعات فنی

اطلاعات طراحی

فهرست
Call Now Button