بست ها

بست یا کلمپ یکی از ابزار هایی است که در نصب سیستم های انتقال هوا کاربرد زیادی دارد. یکی از کاربرد های این بست ها نصب و اتصال کانال فلکسیبل به طوقه کانال ها و باکس ها می باشد. نصب صحیح این بست ها احتمال نشت هوای داخل کانال و لغزش کانال فلکسیبل روی لبه ی طوقه را کاهش می دهد. سیستم عملکرد این بست ها مانند چرخ دنده حلزونی می باشد. روی بدنه ی بست شیار هایی وجود دارد که با چرخیدن چرخ دنده داخل قفل، می توان بست را باز و یا بسته کرد. مزیت استفاده از این نوع مکانیزم در باز و بسته کردن بست ها، این است که گرچه سرعت کمی دارد اما گشتاور زیادی می دهد. در نتیجه هنگامی که بست ها محکم می شوند امکان برگشت و شل شدن بست هنگام لرزش و ارتعاش کانال وجود ندارد. جنس این بست ها از فولاد ضد زنگ می باشد که روی بدنه ی بست و قفل را به ترتیب روکش نیکل و روی پوشش می دهد. از جمله ویژگی های این بست ها این است که میتوان از آن ها در شرایط مختلف مانند محیط های دارای رطوبت استفاده کرد و علت آن، بکار بردن فولاد ضد زنگ در ساختار بست می باشد. بست ها به صورت اماده با سایز مشخص و به صورت رولی وجود دارند. طول استاندارد نوار بست ها ۳۰ متر و در عرض ۹ میلی متر و بسته های ۵۰ عددی قفل(پیچ) می باشد.

کاربرد

کاربرد بست در نصب کانال فلکسیبل می باشد و کمک می کند تا لبه ی کانال فلکسیبل روی دهانه ی طوقه ی کانال ها کاملا محکم شوند.

نصب

در صورت استفاده ازبست آماده، ابتدا بست را روی دهانه ی طوقه ی کانال قرار داده، کانال فلکسیبل را نصب و بست را روی لبه ی کانال آورده و محکم می کنیم. در صورت استفاده از بست و قفل رولی ، از اندازه ی مورد نیاز مطابق با محیط طوقه(حدود۱۰ سانتی متر بیشتر) نوار را برش می زنیم . یک سر نوار را به قسمت پشتی پیچ قفلی متصل نموده و نوار را به دور کانال می اندازیم. سر دیگر نوار را وارد قفل کرده و با استفاده از پیچ یا آچار بست را محکم می کنیم.

اطلاعات فنی

ساختار بست فولاد ضد زنگ AISI 430
ساختار قفل روکش نیکل، پیچ با روکش روی
بسته بندی یک جعبه
تعداد قفل ها ۵۰ عدد در هر جعبه
طول استاندارد ۳۰m
عرض بست ۹mm
بست های آماده Prati 60/110 Prati 60/135 Prati 60/145 Prati 60/165 Prati 60/170 Prati 60/215 Prati 60/270 Prati 60/325 Prati 60/380 Prati 60/425 Prati 60/525 Prati 60/660 Prati 60/710
طول(mm) ۳۷۰ ۴۵۰ ۴۷۶.۵ ۵۴۹ ۵۶۰ ۷۰۵ ۸۹۰ ۱۰۵۵ ۱۲۳۵ ۱۴۰۵ ۱۶۸۵ ۲۱۰۰ ۲۲۸۵
فهرست
Call Now Button