کانال فلکسیبل عایق دار Eco

کانال فلکسیبل عایق دار اکو، نوع دیگری از لوله های خرطومی هستند و درواقع همان کانال فلکسیبل آلومینیومی می باشد که یک عایق از جنس پشم معدنی روی آن قرار می گیرد و روکش خارجی با ساختار یک لایه آلومینیوم و دو لایه پلی استر استفاده می شود. تفاوت عایق پشم معدنی بکار رفته در این کانال نسبت به سایر کانال های عایق دار این است که میزان حساسیت ناشی از برخورد(مواجهه) آن با پوست و ایجاد آلرژی، به حداقل ممکن رسیده است. کانال فلکسیبل عایق دار اکو قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری بالایی دارد و هنگام نصب می توان به راحتی آن را به صورت دایره ای و بیضی به طوقه ها متصل کرد.کانال فلکسیبل عایق دار اکو با گذراندن تست های مقاومت در برابر آتش، موفق به کسب گواهی نامه بین المللی شده است. سطح داخلی این کانال ها بسیار صاف بوده و با حداقل افت فشار، هوا را به خوبی منتقل می کنند. همچنین سیم فولادی بکار رفته در آن دوام بالایی دارد و در برابر تغییر شکل مقاوم است. عایق کانال های فلکسیبل، مقاومت بالایی در برابر گرما دارد و همچنین از انتشار و توسعه ی شعله ی آتش و دود جلوگیری می کند. اتلاف انرژی کمی دارد و به نسبت دیگر عایق های موجود در بازار رسانش حرارتی مناسبی دارند. آلومینیوم بکار رفته در بدنه و لایه ی پوششی بیرونی این نوع کانال ها در برابر مواد شیمیایی و اشعه فرابنفش مقاوم هستند و قابلیت انعکاس ۹۸% اشعه فرابنفش را دارند.

کاربرد

کانال فلکسیبل عایق دار اکو به علت وجود عایق منحصر به فرد خود کاربرد های زیادی دارند که چند نمونه از آن ها عبارتند از:

  • خروجی فن کوئل ها و داکت اسپلیت ها و خطوط هوای رفت
  • سیستم ها و خطوطی که حفظ دمای هوا اهمیت دارد
  • رابط بین پلنیوم باکس و خطوط کانال اصلی
  • سیستم های با فشار متوسط و کم، سیستم های تهویه و تهویه مطبوع و سیستم های سرمایش و گرمایش
  • کانال های فلکسیبل عایق دار مناسب برای خطوط با فشار کم یا متوسط گرمایی، سرمایشی، تهویه مطبوع و یا هوای خروجی از سیستم تهویه هستند.

نصب

نصب کانال فلکسیبل عایق دار اکو استاندارد های خاصی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.
به منظور دریافت نتیجه ی مطلوب از فشار داخل کانال فلکسیبل می بایست از کمترین خم ها و زانویی استفاده کرد و کانال را به بیشترین حالت از کشش رساند. هنگام نصب کانال فلکسیبل، بهتر است از فضا هایی کانال را عبور دهیم که زیر آن ها تکیه گاه وجود داشته باشد تا کانال در صاف ترین حالت ممکن باشد. اگر این امکان وجود نداشت باید از بند های ساپورت جهت صاف نگه داشتن کانال و درنتیجه جلوگیری از افت فشار استفاده کنیم. عرض این بند ها طبق استاندارد باید حداقل ۴۰ میلیمتر باشد. اگر کانال در حالت افقی عبور داده شود باید بند ها را به فاصله ی ۱.۵ متری از یکدیگر به تکیه گاه بالادستی مهار کرد. در این صورت کشش کانال باید به حدی باشد که افتادگی کانال بین دو بند ساپورت باید حداکثر ۴۰ میلیمتر باشد. همچنین اگر کانال در حالت عمودی عبور داده شود، می بایست بند ها را حداکثر در فواصل ۱.۸ متری از یکدیگر به تکیه گاه کنار دستی مهار نمود. دو نکته در مورد خم ها و زانویی ها وجود دارد. اول اینکه باید قبل و بعد از هر خم از این بند ها استفاده کرد و دوم که نکته بسیار مهمی است، حداقل شعاع خم کانال باید برابر و با بیشتر از شعاع کانال باشد. هنگام نصب کانال فلکسیبل عایق دار اکو ابتدا باید لبه ی طوقه ی کانال اصلی را به چسب ماستیک آغشته کرده و کانال فلکسیبل را روی لبه ی طوقه هدایت کرد. سپس می بایست با استفاده از بست فولادی، لبه ی کانال را سفت کرد.محکم بودن این بست، به کاهش احتمال نشت و جابجایی کانال روی طوقه کمک شایانی می کند. پس از محکم کردن بست، روکش عایق را تا پشت لبه ی برجسته ی کانال کشیده و با چسب آلومینیومی به کانال لایه داخلی و طوقه متصل می کنیم. حداکثر طول کانال فلکسیبل عایق دار اکو ۱۰ متر است و اگر به طول بیشتری نیاز داشتیم می توان از یک رابط افزایش طول میان دو کانال استفاده کرد.

اطلاعات فنی

ساختار لایه داخلی ۳ لایه آلومینیوم + ۲ لایه پلی استر
ضخامت اسمی لایه داخلی ۷۰micron
ساختار لایه بیرونی ۱ لایه آلومینیوم + ۲ لایه پلی استر
ضخامت اسمی لایه بیرونی ۴۵micron
نوع عایق-ضخامت-دانسبته پشم معدنی-۲۵mm-۱۶kg/m3
بازه قطر ۵۲mm-۸۰۰mm
گام فنر ۳۵mm(Ø >= ۱۲۷)
بازه دمایی عملکرد ۳۰°-/۱۵۰°+
حداکثر سرعت مجاز ۳۰m /s
حداکثر فشار مجاز ۳۰۰۰Pa+
طول استاندارد ۱۰m
بسته بندی یک جعبه
مقاومت در برابر حریق به سختی شعله ور می شود
گواهینامه ها M1(france)
Class B-s1,d0(EN13501-1)
فهرست
Call Now Button