کانال فلکسیبل کمبی

امروزه کانال های فلکسیبل جایگزین مناسبی برای کانال های هوارسان قدیمی هستند. از این رو این مجموعه در زمینه تامین انواع کانال فلکسیبل، نقش پررنگی را در این زمینه ایفا می کند. کانال فلکسیبل کمبی که به لوله خرطومی کمبی هم معروف اند، در مواردی که خطر جزئی تقطیر در خطوط برگشت وجود دارد استفاده از کانال های فلکسیبل کمبی نسبت به کانال فلکسیبل عایق دار از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند. اجزاء تشکیل دهنده ی کانال فلکسیبل کمبی، از کانال فلکسیبل آلومینیومی که پایه ی اصلی اکثر کانال های فلکسیبل نظیر کانال فلکسیبل سونو، عایق دار  و … می باشد، به همراه یک لایه روکش پی وی سی است. این لایه پی وی سی باعث افزایش استحکام کانال، نفوذ ناپذیری در برابر اشعه فرابنفش و مقاومت در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر سوراخ شدگی، پارگی و یا سایش می شود. فنر های بکار رفته در کانال فلکسیبل کمبی دوام بالایی دارند و در مقابل تغییر شکل مقاوم هستند.

کاربرد

کانال فلکسیبل کمبی به علت وجود روکش پی وی سی کاربرد های مختلفی دارند که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • خطوط تخلیه ی گاز های ناشی از جوشکاری
  • خطوطی که گرمایش با فشار کم یا متوسط دارند
  • سیستم های خنک کننده، تهویه و تهویه مطبوع
  • سیستم های دهش و مکش، سرویس بهداشتی و خروج هوای حمام و ….
  • فضاهایی که با عبور کانال از آن قسمت، امکان آسیب به لایه خروجی وجود دارد که کانال فلکسیبل کمبی به دلیل داشتن روکش پی وی سی مناسب این فضاها می باشد.

نصب

در هنگام نصب کانال فلکسیبل ابتدا باید توجه داشت که به منظور مواجهه با حداقل افت فشار، باید در بیشترین حد کشش قرار بگیرند. همچنین برای دریافت این نتیجه بهتر است از خم ها و زانویی های کمتری استفاده کنیم. قدم بعد استفاده از بند های ساپورت برای نگه داشتن کانال است. در بعضی از فضاها ممکن است کانال از جایی عبور کند که تکیه گاهی ندارد. آنگاه از این بند ها برای صاف نگه داشتن کانال استفاده می کنیم. اگر کانال به صورت افقی باشد، فاصله ی هر بند ساپورت باید ۱.۵ متر و در حالت عمودی باید ۱.۸ متر باشد. کشش در طول کانال باید به حدی باشد که فرورفتگی کانال بین هر بند بیشتر از ۴۰ میلیمتر نباشد. استاندارد عرض این بند ها حداقل ۴۰ میلیمتر است. نکته مهم هنگام اعمال خم و زانویی در کانال فلکسیبل این است که قطر خمش از قطر کانال بیشتر باشد. برای نصب کانال فلکسیبل کمبی می بایست ابتدا لبه ی طوقه ی کانال اصلی را به چسب ماستیک آغشته کرده و بعد دهانه ی کانال را تا پشت لبه ی برجسته ی طوقه هدایت کنیم. سپس با استفاده از بست مخصوص فولادی، لبه ی کانال را کاملا محکم می بندیم. بست ها نیز نقش بسیار مهمی را در نصب کانال های فلکسیبل انجام می دهند. نصب صحیح بست ها باعث می شود که نشتی هوا و جا به جا شدن لبه ی کانال روی طوقه به حداقل برسد.

اطلاعات فنی

ساختار کانال ۳ لایه آلومینیوم + ۲ لایه پلی استر + ۱ لایه PVC( فاقد 16P)
ضخامت اسمی ۱۵۰micron
بازه قطر ۵۲mm-۸۰۰mm
گام فنر ۳۵mm(Ø >= ۱۲۷)
بازه دمایی عملکرد ۳۰°-/۱۵۰°+
حداکثر سرعت مجاز ۳۰m /s
حداکثر فشار مجاز ۳۰۰۰Pa+
طول استاندارد ۱۰m
بسته بندی یک جعبه
مقاومت در برابر حریق بازدارنده آتش
گواهینامه ها Class 0(BS 476:Part 6&7)
فهرست
Call Now Button