کانال پیش عایق

کانال پیش عایق آخرین تکنولوژی روز دنیا جهت انتقال هوا و جایگزین کانال های گالوانیزه و آلومینیومی سنتی می باشد و امروزه، در اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای اروپایی و آمریکایی از این نوع کانال استفاده می گردد.

این کانال ها با استفاده از پنل هایی که از ورق های فویل آلومینیوم با ضخامت ۸۰ میکرون در دو سمت و فوم Polyisocyanurate که به اختصار PIR نیز نامیده می شود با ضخامت 20 میلیمتر، با ضریب انتقال حرارت (۰.۰۱۸ W/(m۲K) )  در ابعاد ۴ در ۱.۲ متر تولید می شوند. ساخت و تولید کانال به وسیله برش و مونتاژ پنل های پیش عایق PIR ، به شکل کانال ، تبدیل و سه راهی و همچنین مونتاژ قطعات به وسیله متعلقات نصب از قبیل بند H، پروفیل U، گوشه های پلاستیکی و فلزی و … صورت می پذیرد.

کاربرد

در مناطقی مانند شمال یا جنوب کشور به دلیل رطوبت بالا ، استفاده از این نوع کانال توصیه می گردد. زیرا این نوع کانال به دلیل روکش آلومینیوم هیچ گونه ضعفی در مقابل رطوبت از خود نشان نمی دهد. در مناطق و محیط هایی که امکان خوردگی و زنگ زدگی ورق های گالوانیزه وجود دارد با توجه به اینکه در مراحل ساخت کانال های گالوانیزه ، جهت ساخت زانو ، سه راهی و سایر اتصالات پس از خم کردن ورق ، آنها را به وسیله ضربات چکش به صورت کشویی درون یکدیگر قرار می دهند، این مساله در دراز مدت باعث خورده شدن روکش ورق گالوانیزه و تجمع اکسید آهن می شود. از طرفی به دلیل اینکه عمدتا از عایق پشم شیشه جهت عایقکاری این نوع کانالها استفاده می شود ، ذرات این عایق سرطانزا از محل اصلی جدا شده و وارد فضای کانال و در نتیجه وارد فضای تهویه شده می گردد؛ و این مساله می توانند مشکلات فراوانی را برای سلامتی انسان و به ویژه کودکان و افراد سالمند به وجود آورد. ورق های پیش عایق با توجه به دارا بودن روکش آلومینیومی و روش ساخت و مونتاژ غیر مخرب دارای حداقل ریسک در برابر سایش و زنگ زدگی می باشد.

کانال پیش عایق شده انتخاب مناسبی جهت محیط های حساس است که وجود ذرات یا کلاس نشتی کانال در آن ها مهم است. کانال پیش عایق پس از برش به وسیله چسب های مخصوص و اتصالات خاص کاملا هوابندی شده و بین محیط درون کانال و محیط بیرون تبادل هوا یا ذره وجود ندارد.

از طرفی ، سرعت اجرای کانالهای از پیش عایق شده بسیار سریعتر از کانالهای گالوانیزه است و با توجه به کمبود زمان در اکثر پروژه ها ؛ این مساله نیز می تواند بسیار مهم و حائز اهمیت باشد.

نصب

کلیه مراحل ساخت و نصب کانال پیش عایق در پروژه انجام می پذیرد، بدین صورت که پنل پیش عایق ۴ در ۱.۲ متر به همراه کلیه متعلقات به محل پروژه ارسال می شود و مطابق نقشه کانال طراحی شده توسط مشاوران پروژه به صورت ۴۵ درجه برش می خورد. دلیل برش ۴۵ درجه پنل های پیش عایق قرارگیری قسمت PIR پنل ها روی هم و چسبیدن به صورت کامل در هنگام استفاده از چسب مایع می باشد و همچنین از در معرض هوا قرار گرفتن فوم نیز جلوگیری می کند اما جهت اطمینان بیشتر گوشه های چسبانده شده به وسیله . پس از مونتاژ و چسباندن پنل ها با استفاده از پروفیل های پلاستیکی PVC یو (U) شکل و همچنین بند H قطعات کانال به هم متصل می شوند و همزمان مراحل اتصال به سقف و ساپورت گیری نیز انجام می شود. به دلیل وزن کم سیستم های کانال پیش عایق در هنگام ساپورت گیری نیازی نیست همانند کانال های گالوانیزه از ساپورت های سنگین استفاده شود. می توان جهت ساپورت گیری این کانال های انتقال هوا از میلگرد رزوه دار و نبشی های گالوانیزه استفاده کرد (در صورت نیاز در محیط های حساس و دارای مواد خورنده از میلگرد ها و نبشی های آلومینیومی یا استیل استفاده کرد).

اطلاعات فنی

پنل پیش عایق Polyisocyanurate insulateion panel
ضخامت(mm) ۲۰/۳۰
تراکم(kg/m3) ۴۵ + -
ضخامت پنل ۱۲۰۰x۴۰۰۰
رسانندگی گرمایی (W/m.k)۰.۰۲۰
روکش فویل آلومینیومی نقش برجسته
دسته بندی حریق گروه O BS ۴۷۶
قسمت ۶ و ۷
گروه A ASTM E۸۴
پروفیل U پی وی سی PVC joint profile
ضخامت(mm) ۲۰
کد ۲۰AC۱۰
طول(m) ۴
پروفیل U آلومینیومی Aluminum profile
ضخامت(mm) ۲۰/۳۰
کد ۲۰AC۱۴
۳۰AC۱۴
طول(m) ۴
لوله آلومینیومی تقویت Aluminum reinforcement bar
ضخامت(mm) ۱۴
کد AC۱۸
طول(m) ۴
گوشه فلزی Corner plate
ضخامت(mm) ۲۰/۳۰
کد ۲۰AC۱۳
۳۰AC۱۳
بند H پلیمری PVC h-bayonet
ضخامت(mm) ۲۰/۳۰
کد ۲۰AC۱۱
۳۰AC۱۱
طول(m) ۴
نوار چسب آلومینیومی
عرض ۵۰mm برای پنل ۲۰mm
۷۵mm برای پنل ۳۰mm
کد ۲۰M۲۴
۳۰M۲۴
چسب درزگیر Palduct sealhunt
کد M۲۵
چسب Palduct adhensive
ظرفیت ۱۵kg/Tin
کد M۲۳
فهرست
Call Now Button